Konkurs StRuNa 2012 rozstrzygnięty !

2012-11-20

Studenci-naukowcy nagrodzeni

Rozstrzygnięto drugi ogólnopolski konkurs dla najlepszych kół naukowych w Polsce pod nazwą „StRuNa 2012”.
Najwięcej nagród w tym roku zdobyli studenci z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Politechniki Warszawskiej.
W najważniejszej kategorii „Projekt Roku 2012” zwyciężyli twórcy pierwszego polskiego satelity – studenci z Politechniki Warszawskiej.
W konkursie brały udział 343 projekty ze wszystkich typów uczelni. Oceniało je 21-osobowe jury złożone z przedstawicieli różnych dyscyplin nauki. Nagrodzono projekty studentów i doktorantów oraz osoby, które przyczyniły się do ich realizacji. W drugiej edycji nagrodzono autorów najlepszych projektów zrealizowanych pomiędzy 1 października 2011 roku a 30 września 2012 roku.

Patronat nad Konkursem objęła profesor Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego. Partnerami Konkursu są Parlament Studentów RP i Krajowa Reprezentacja Doktorantów. Organizatorem jest Fundacja „Fundusz Pomocy Studentom”.

Nazwa „StRuNa” została utworzona z pierwszych liter słów „studencki ruch naukowy”. Konkurs jest częścią Programu StRuNa,
w którym realizowane są przedsięwzięcia adresowane do najzdolniejszych studentów i doktorantów:
· baza StRuNa zawierająca informacje o blisko 5200 kół naukowych i innych organizacji realizujących cele naukowe w środowisku akademickim,
· ogólnopolskie, interdyscyplinarne czasopismo informacyjno-naukowe studentów i doktorantów pod nazwą „StRuNa – Biuletyn Młodych Naukowców”.

Jury wybrało po jednym laureacie w każdej z siedmiu kategorii oraz wskazało osoby i projekty, które zasługują na wyróżnienia. Łącznie nagrodzono 23 osoby i instytucje.

Poniżej pełne zestawienie nagrodzonych.

Projekt Roku 2012

Studenckie Koło Astronautyczne z Politechniki Warszawskiej
za projekt „PW-Sat – pierwszy polski satelita studencki”

Studenckie Koło Naukowe Etnolingwistów z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej